Wednesday, 21 May 2014

Koomiksinäitus

Sahtlikoomiksid veebiversioon Tallinnas Peapealse raamatukogus avatavast lastekoomiksinäitusest.  Näitus kestab: 1 juuni- 1 juuli 2014.

Aadress: Tallinn, P. Pinna 2
 (bussid Lasnamäe suunas, peatuse nimi: "Kotka" või "Laagna".)


Näitusest: Allpool järgnevad loodetavasti arvutiekraanil selgelt loetavad nn. veebiversioonid koomiksitest. Kunstnikeks Karl Erik Talvet, Maija Liduma ja Väike Nõid. Teosed valminud ajavahemikus 2012- 2014. Järjest siis:

Allpool lasteiillutratsioonid Maija Lidumalt. (Näitusel olid ainult katked illustratsioonikomplektist.) Tegu on väljavõttega tema illustreeritud teosest  "Tracis", tõlkes "Lööming".  

Teose autoriks Janis Poruks. Rohkem Maia joonistusi saab näha tema portfoliost: www.maijaliduma.net ja tihti ilmub Balti koomiksiajakirjas (ehkki sisuliselt Läti koomiksiajakirjas) "Kuš!" www.komikss.lv

Kirjastajast "BIKIBUKS": Tegu on lasteraamatusarjaga. Igas teoses ühe Läti luuletaja ja Läti illustreerija looming. Kokku teoseid 100 ringis.Pisut näiteid teistest "Bicibuks" väljaannetest aadressil: http://printmakers.tumblr.com/post/85707051824/bikibuks-2014
Olemuselt meenutab sari omal ajal ilmunud "Saja Rahva Lood" sarja. Ilmus 80ndatel ja 90ndatel. Kirjastajaks "Tiritamm" ja "Eesti Raamat".


Raamat "Tracis" on "smallpress" väljaanne sarjast BIKIBUKS #006 , 
isbn: 978-9984-820-51-4 Kirjastaja:  Liels un Mazs, Riga, Läti, 2012.

Järgmiseks joonistajaks kunstnik Karl Erik Talvet. (Tema viis ka läbi näituse juurde kuuluva töötoa Tallinna Loomaaias, 1 juuni 2014.  http://ketalvet.tumblr.com


Ja siis olid näitusel veel joonistused kunstnikult "Väike nõid". Ilmunud osaliselt lasteajakirjas "Täheke". Osaliselt ilmunud ajakirja "Täheke" veebilehel, mid Delfi foorumis (ja kus paljuda hääde koomiksivalmistajate loomingut vabalt rippumas. 


Nii... kõiki koomikseid siin avaldada ei saa kuna osad veel "Tähekeses" ilmumata ja kuni veel ilmunud ei ole jäävad uduseks. 

Järgmised koomiksid said tehtud pühendusega mtü-le "Erinoor." http://www.erinoor.ee
(Ma nüüd ei tea, kas neist kasu oli või kas koomiksid maailma ikka muuta suudavad aga siin nad on. Nime all "Tilgad."... Algselt oli pealkirjaks "Druppels", sari jätkub.

 "Väike nõid" teeb ka koostööd kirjutajatega. Järgmised kaks lugu koostöös loojutustaja Terje Hengiga. (Kes tegelikult on hoopis telerezhissöör aga see selleks.) Lood on: "Kolm kana" ja "Hiired, kes kugistasid kuud". Mõlemad ilmunud ajakirjas "Täheke."


Ja veel üks vahva Terje jutustatud lugu "Hiired kes kugistasid kuud":
Veel üks koostööprojekt: Lugu joonistatud hip-hop grupi loo "Tänava sümfoonia" 2.peatüki alusel koomiksinäituse jaoks "Joonistatud Laulud". (Korraldajaks Eesti Koomiksiselts.)


Lõpetuseks aitähh ajakirjale "Täheke" (Ilona Martson) et lastekoomikseid ajakirja ikka jõuavad
ja raamatukogule "Peapealse" meeskonnale toetuse eest näituse korraldamisel.
(Piret Martinov). Näitust aitas üles panna Aleksander Salmin.

Ja loodetavasti kordub üritus järgmisel aastal.

Teosed on vabaks kasutuseks tingimusel: CC (Creative Commons, for sharing and using for noncommercial purpoces.)


Kontakt: naturegraffix@gmail.com (korraldaja) 
peapealse@tln.lib.ee (raamatukogu)


 

No comments:

Post a Comment